PONAD 100 000 KLIENTÓW NAM ZAUFAŁO
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Filtr UV – ochrona dla oczu czy chwyt marketingowy?

2017-09-15
Filtr UV – ochrona dla oczu czy chwyt marketingowy?

Co warto wiedzieć o filtrze UV? Czym tak naprawdę jest i czy faktycznie chroni oczy? Czy wszystkie okulary dostępne na rynku posiadają taki filtr? A jeśli tak, to po co przepłacać? 

UV400 i tajemnicze kategorie

Producenci okularów mają obowiązek poinformować swoich klientów o tym, czy ich okulary posiadają filtry. Większość dostępnych na rynku okularów ma filtr UV400. Aby zrozumieć co filtr daje okularom, najprościej jest wytłumaczyć składowe jego nazwy:

  • UV – oznacza, że filtr chroni przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych (zarówno UV-A, UV-B jak i UV-C)
  • 400 – oznacza, że filtr chroni przed falami, które osiągają długość do 400nm (a tyle właśnie wynosi długość najdłuższej i najgroźniejszej z nich – UV-A)

Wybierając okulary można również trafić na kategorię szkieł (kat.) określoną numerem od 0 do 4. Oznacza on stopień zaciemnienia szkieł. Im wyższy tym lepiej nasze oczy są chronione i tym mniej słońce będzie nas razić w oczy.

Warto dodać, że nie tylko okulary przeciwsłoneczne posiadają filtry UV400. W sklepie Brylove także wszystkie okulary zerówki są zaopatrzone w taki filtr.

Oto przykładowy przegląd okularów z oferty sklepu Brylove.pl wraz z informacją o kategorii szkła (po kliknięciu w wybrane zdjęcie zostaniesz przeniesiony do pełnego opisu danego modelu):

Okulary z kategorią 0

Metz, okulary zerówki damskie i męskie
Aberdeen, okulary zerówki unisex
Porto, okulary zerówki duże

Okulary z kategorią 1

Tanger, oktagonalne okulary metalowe
Liverpool, okulary przeciwsłoneczne lenonki
Buenos Aires, okulary kocie oczy

Okulary z kategorią 2

Cassis, okulary przeciwsłoneczne kocie oczy
Saint Tropez, okulary przeciwsłoneczne damskie
Jaipur, okulary przeciwsłoneczne duże

Okulary z kategorią 3

Venice, okulary przeciwsłoneczne damskie
New York, okulary przeciwsłoneczne unisex
Fargo, okulary przeciwsłoneczne XXL


Kupuj okulary z zaufanego źródła

Okulary warto kupować z pewnych źródeł. Kupując na bazarze czy na nadmorskim straganie nie mamy gwarancji czy zapewnienia o posiadanych filtrach są prawdziwe. Wzrok, jako jeden z ważniejszych zmysłów człowieka wymaga odpowiedniego zadbania, w tym również ochrony. Nie warto ryzykować jego zdrowia tylko po to, żeby oszczędzić kilka złotych.

Okulary oprócz informacji o filtrze UV400 powinny posiadać również symbol CE, oznaczający, że produkt został dopuszczony do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej oraz numer określający kategorię przyciemnienia szkieł.

Wszystkie okulary dostępne w ofercie sklepu Brylove.pl posiadają atesty Unii Europejskiej, zostały dopuszczone do użytkowania na jej terenie, są wyposażone w filtry UV400 oraz mają określoną kategorię szkieł. Wszystkie te informacje są nadrukowane na rączce każdego produktu oraz szczegółowo opisane na opakowaniu zewnętrznym okularów.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1641 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Okulary przepiękne, solidnie wykonane, z dołączonym etui ochronnym. szybko, sprawnie. No i cena SUPER!
2024-07-08
Wszystko ok :)
pixel