Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o okulary?

2017-09-19
Jak dbać o okulary?

Okulary, niezależnie od tego czy są to zerówki, okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i użytkowania. Aby długo cieszyć się z nowych oksów, należy stosować się do kilku prostych zasad, które sprawią, że okulary posłużą nam dłużej niż jeden sezon.

Dobór okularów do kształtu twarzy

Wszystko zaczyna się tak naprawdę w momencie zakupu. Wybierając okulary należy dobrać je do kształtu i rozmiaru twarzy nie tylko ze względu na przyjemny dla oka efekt wizualny, ale również dla odpowiedniego komfortu noszenia. Zwłaszcza źle dobrany rozmiar może sprawić, że okulary będą się odkształcać, krzywić lub nawet pękać. O tym jak dobrać kształt oprawek pisaliśmy już wcześniej!

Zakładanie i noszenie okularów

Drugą, podstawową zasadą dbania o okulary, jest ich odpowiednie zakładanie i ściąganie. Choć czynność ta jest z pozoru prosta i trywialna, warto zwrócić uwagę, żeby okulary zakładać oburącz. Zakładanie i ściąganie ich tylko jedną ręką (z reguły, ze względu na przyzwyczajenia, jest to ciągle ta sama ręka) naraża okulary na odkształcenia i odginanie się jednego z zauszników, które po dłuższym czasie może doprowadzić do wyraźnego ich uszkodzenia.

Należy też pamiętać, że zwyczajowe noszenie okularów we włosach też nie należy do dobrych praktyk. Szkła narażone są wówczas na uszkodzenia mechaniczne, a rama okularów w trakcie takiego użytkowania lubi się odkształcać.

Makarska, okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie

Przechowywanie okularów

Kolejny krok do dłuższego życia naszych oksów to ich odpowiednie przechowywanie. Nieużywane należy przechowywać w etui dla okularów. W zależności od potrzeb, można wybrać etui z tkaniny, które zajmuje mało miejsca, a jednocześnie chroni szkła przed porysowaniem, lub twarde etui wykonane np. z plastiku lub skóry. Twarde etui skutecznie zabezpieczy okulary w mało sprzyjającym im środowisku, jakim jest choćby damska torebka pełna przedmiotów mogących je zarysować lub uszkodzić, jak klucze, opakowania kosmetyków etc. 

Soft Case, miękkie etui na okulary

Czyszczenie okularów

Do czyszczenia okularów należy używać wyłącznie płynów do tego przeznaczonych oraz delikatnych ściereczek z mikro fibry. Nieprawidłowe czyszczenie okularów (np. przecieranie ich papierowym ręcznikiem lub używanie środków z dodatkiem alkoholu) może prowadzić do porysowania lub odbarwienia szkieł okularów. Pamiętaj, że regularnego czyszczenia wymagają również ramki, na których w czasie noszenia gromadzą się bakterie, które mogą spowodować pogorszenie się cery w miejscach kontaktu z oprawką.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 1579 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Produkt zgodny z opisem. Szybka wysyłka. Reasumując jestem zadowolona
2024-06-14
Bardzo ładne okulary, dobra jakość. Jestem zadowolona :)
pixel