Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie okulary do komputera bez wady wzroku?

2022-08-26
Jakie okulary do komputera bez wady wzroku?

Należycie do grona szczęśliwców, którzy mają wzrok bez zarzutu? Sprawdźcie, jakie okulary do komputera bez wady wzroku wybrać, abyście jak najdłużej cieszyli się zdrowymi patrzałkami :) Przeczytajcie, dlaczego warto nosić zerowe okulary przeznaczone do pracy przy monitorze. 

Okulary bez wady wzroku – czym są?

Czy tylko osoby potrzebujące korekcji mogą nosić szkła? Na szczęście nie :) Okulary bez wady wzroku to soczewki zerowe, które spotkacie pod kilkoma postaciami:

  • okulary do komputera bez wady wzroku – ich szkła nie mają korekcji, ale mają za to specjalną powłokę Blue Blocker lub Blue Control chroniącą oczy przed nadmiarem światła niebieskiego
  • okulary zerówki – ich rola polega na urozmaicaniu stylówek, dodawaniu powagi podczas rozmów o pracę czy optycznym liftingowaniu buzi

Dzisiaj skupimy się na zerowych soczewkach przeznaczonych do pracy przy monitorze. Na ich szkłach pozbawionych korekcji znajduje się specjalna powłoka chroniąca oczy przed szkodliwym światłem emitowanym przez urządzenia elektroniczne takie jak komputery, telewizory, smartfony i inne. Okulary bez wady wzroku mają za zadanie przynieść ulgę i zniwelować skutki zbyt dużej ekspozycji na wysokoenergetyczne światło niebieskie.  

okulary bez wady wzroku

Okulary do komputera bez wady wzroku Selby 

Sprawdźcie, jakie dokładnie korzyści wiążą się z tego typu okularami i wybierzcie dla siebie jedną z najmodniejszych par z oferty Brylove.

Okulary do komputera bez wady wzroku – czy warto?

Światło niebieskie emitowane przez słońce jest nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Inaczej jest ze sztucznym światłem wytwarzanym przez ekrany LED, na nadmiar którego jesteśmy narażani niemal każdego dnia. Taki rodzaj fal może mieć wpływ nie tylko na pogorszenie widzenia – suchość i ból oczu, a nawet zwyrodnienie plamki żółtej – ale i na jakość snu czy zdrowie skóry. 

Okulary do komputera bez wady wzroku mają temu wszystkiemu zaradzić. Zahamować przedostawanie się światła niebieskiego do oczu, a co za tym idzie – uchronić od możliwych skutków ubocznych. W tym celu ich soczewki pokryte zostały specjalną powłoką Blue Blocker lub Blue Control dodatkowo zapobiegająca powstawaniu refleksów i zwiększająca kontrast widzianych obrazów. 

Okulary do komputera:

  • redukują suchość oczu
  • zmniejszają uczucie zmęczenia
  • pozytywnie wpływają na koncentrację 
  • polepszają jakość snu
  • minimalizują ryzyko bólu głowy

Rozważcie zakup okularów do komputera, jeśli musicie spędzać przed monitorem wiele godzin dziennie, wskutek czego odczuwacie suchość i dyskomfort oczu, a bóle głowy pojawiają się zdecydowanie za często. Pamiętajcie jednak, że okulary do komputera bez wady wzroku nie są wyrobem medycznym. Jeśli cokolwiek w Waszym zdrowiu Was niepokoi, skonsultujcie się ze specjalistą.

okulary bez wady wzroku

Okulary bez wady wzroku Metz

Jakie okulary do komputera bez wady wzroku?

Ze względu na to, że nie musicie zamawiać okularów z korekcją, możecie wybrać dowolny model spośród oprawek do komputera. A uwierzcie, jest ich naprawdę sporo! Przebierajcie wśród drucianych kotów, nieustannie modnych transparentnych ramek, prostokątnej klasyki w panterkowym wydaniu i wielu, wielu innych. 

okulary zerowe do komputera

Okulary zerowe do pracy przy komputerze Messina

Dobierzcie kształt okularów do komputera bez wady wzroku do kształtu swojej buzi. Jak to zrobić? Ogólna zasada mówi, że przy okrągłej buzi sprawdzą się prostokątne lub kwadratowe ramki, natomiast na twarzy o wyraźnie zarysowanych liniach egzamin zdadzą okrągłe okulary w stylu lenonek czy koty. 

okulary do komputera bez wady wzroku

Okulary do komputera bez wady wzroku Carolina Black 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 1540 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Ok
2024-05-17
Jestem zadowolona z wyglądu i funkcjonalności
pixel