PONAD 100 000 KLIENTÓW NAM ZAUFAŁO
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary do monitora – dlaczego warto je mieć?

2021-11-19
Okulary do monitora – dlaczego warto je mieć?

Przygotowaliście się do pracy zdalnej? Wyposażyliście w wygodny fotel, ergonomiczną myszkę, a może nawet wymieniliście komputer na nowy? Ale czy pomyśleliście o wzroku – podstawowym narzędziu Waszej pracy? :) Jeśli nie – zerknijcie na okulary do monitora i wybierzcie szkła, które ochronią Wasze oczy przed światłem niebieskim.

Okulary do monitora – czym są?

Kilka niewinnych godzin dziennie przed monitorem, po pracy bezmyślne scrollowanie tablicy, potem gra na konsoli lub film z drugą połówką, a przed snem jeszcze kilka stron książki? Bilans wygląda tak, że całymi dniami wpatrujemy się w ekrany – komputera, smartfona, telewizora, tabletu, a nasze oczy wyrabiają nadgodziny, próbując ogarnąć ilość przyjmowanego światła niebieskiego. Jak im w tym pomóc? Ograniczyć godziny przed ekranami, częściej wychodzić na świeże powietrze i zaopatrzyć się w okulary do monitora :)

Swansea White, eleganckie okulary do pracy przy komputerze

Swansea White, eleganckie okulary do pracy przy monitorze

Cambridge Amber, okulary do pracy przy komputerze

Cambridge Amber, okulary do pracy przy komputerze

Cambridge Clear, okulary do pracy przy monitorze

Cambridge Clear, okulary do pracy przy monitorze

Szkła okularów do pracy przy monitorze mają specjalną powłokę blokującą światło niebieskie będące przyczyną zmęczenia oczu, migren, gorszego samopoczucia, a w efekcie nawet bezsenności. 

Co dają okulary do pracy przy monitorze?

Jak się czujecie po całym tygodniu pracy przed monitorem? Bolą Was oczy, są suche i szczypią, pogarsza się Wasza ostrość widzenia, a może od zmęczonych oczu zaczyna doskwierać migrena? Wszystko to spowodowane jest nienaturalnym dla wzroku promieniowaniem UV, a zmniejszona częstotliwość mrugania przy pracy przy monitorze, na pewno nie pomaga. Za to pomóc Wam mogą okulary do monitora, które zneutralizują światło niebieskie i przyniosą szereg odczuwalnych korzyści. Spójrzcie na ich zalety.

Okulary do pracy przy monitorze:

  • blokują światło niebieskie
  • poprawiają kontrast widzenia
  • zapobiegają powstawaniu refleksów światła
  • wpływają na lepszą jakość widzenia

Dzięki okularom do monitora:

  • pozbędziecie się uczucia suchych, zmęczonych oczu
  • zminimalizujecie bóle głowy
  • polepszycie samopoczucie i jakość snu

Dali Black, eleganckie okulary koty do ekranu

Dali Black, eleganckie okulary koty do monitora

Swansea Black, eleganckie okulary do pracy przy monitorze

Swansea Black, eleganckie okulary do pracy przy monitorze

Dla kogo okulary do monitora?

Pytanie wydaje się banalne, ale odpowiedź już nie :) Okulary z powłoką blokującą światło niebieskie przydadzą się nie tylko osobom pracującym przy monitorach, ale i kierowcom! Soczewki dzięki eliminowaniu refleksów światła oraz zwiększaniu kontrastu widzenia okażą się nieocenione w trudnych warunkach pogodowych jak mgła, zachmurzenie czy deszcz.

Modne okulary do monitora – damskie i męskie

Wiecie już, że okulary do monitora warto mieć ze względu na ochronę wzroku, ale musimy napomknąć, że warto je mieć również ze względów wizerunkowych ;) Dodadzą Wam profesjonalizmu, pozwolą wyrazić indywidualny styl, a dobrze dobrany model nawet optycznie skoryguje rysy twarzy. Gwarantujemy, że z oprawkami od Brylove podczas wideokonferencji na Zoomie czy Teamsach będziecie wyglądać nieziemsko  :) 

W Brylove możecie wybierać spośród modnych męskich i damskich okularów do monitora – kotów, metalowych awiatorów, transparentnych okrągłych oprawek, klasycznych prostokątnych modeli i wielu, wielu innych.