Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zdjęcie do dowodu – w okularach czy bez?

2020-12-11
Zdjęcie do dowodu – w okularach czy bez?

Wkrótce wyrobisz swój pierwszy dorosły dokument lub skończyła Ci się jego ważność i musisz złożyć wniosek z aktualnym zdjęciem? Przeczytaj nasz krótki poradnik, w którym dowiesz się, czy zdjęcie do dowodu możesz wykonać w okularach, czy raczej powinnaś je zdjąć.

Zdjęcie do dowodu w okularach

Pamiętacie jeszcze stare zasady wykonywania zdjęć do dowodu czy paszportu, według których uszy powinny być widoczne, a twarz wyglądać jak z plakatu WANTED? Zasady na przestrzeni lat uległy zmianie – sprawdzicie je na oficjalnym portalu Rzeczypospolitej Polskiej. Tymczasem przedstawiamy Wam w skrócie, jak ma się sprawa ze zdjęciem do dowodu w okularach.

Eleganckie okulary zerówki
Eleganckie okulary zerówki Bergamo Black Gold

Czy można zrobić zdjęcie do dowodu w okularach? Owszem, można! Jeśli nosisz je na co dzień, dlaczego nie miałabyś zapozować w nich do fotografii do dokumentu? Podobnie jest z soczewkami kontaktowymi. Oczywiście jest jedno ALE...

Delikatne okulary zerówki metalowe damskie
Delikatne okulary zerówki metalowe damskie Amiens Gold
Druciane zerówki
Druciane zerówki z antyrefleksem Messina Black Gold
Druciane zerówki
Druciane zerówki z antyrefleksem Messina Gold

Kiedy na zdjęciu do dowodu nie można mieć okularów?

Ogólne zasady wykonywania zdjęcia do dowodu mówią, że musi być ono aktualne, a owal twarzy dobrze widoczny. Ponadto na buzi oraz na głowie nie mogą znajdować się żadne przedmioty utrudniające rozpoznanie – mowa tutaj o np. kapeluszu, ale również o… okularach, w których odbija się światło czy o soczewkach, które zmieniają Twój naturalny kolor oczu. Dlatego, jeśli wykonując zdjęcie u fotografa, zauważysz, że w szkłach Twoich okularów odbija się lampa fotograficzna, niestety, ale musisz je zdjąć lub… zainwestować w okulary z antyrefleksem! Są to oksy ze specjalną, niewidoczną gołym okiem, powłoką. Zapobiega ona odbijaniu się przedmiotów w szkłach okularów, powstawaniu refleksów i innych zjawisk optycznych, a dzięki temu nie tylko będziesz estetycznie prezentować się na zdjęciach, ale przede wszystkim – Twoje oczy będą Ci wdzięczne za większy poziom komfortu.

Podsumowując – zdjęcie do dowodu możesz wykonać z okularami na nosie, ale nie powinny one utrudniać identyfikacji. Innymi słowy – w szkłach nie powinno odbijać się światło, a soczewki kontaktowe nie mogą zmieniać koloru Twoich oczu.

Eleganckie okulary zerówki
Eleganckie okulary zerówki Bergamo Clear
Owalne okulary zerówki z antyrefleksem
Owalne okulary zerówki z antyrefleksem Bucharest Khaki
Okulary zerówki z antyrefleksem
Okulary zerówki z antyrefleksem Athens Grey


Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 1579 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Wszystko w najlepszym przypadku. Polecam!
2024-06-11
Bardzo szybka realizacja zamówienia
pixel